Zdrowa żywność w Krakowie, gdzie?

Zdrowa żywność w Krakowie, gdzie?

Pytanko jest...Może są tutaj osoby, jakie kupują zdrową żywność przez neta? Jeżeli w istocie, to napiszcie gdzie kupujecie. Chodzi mi w szczególności o jedzenie dla diabetyków oraz dla bezglutenowców. Pozdrowionka!

Jasio234

Posty: 29

 
Też miałem spory ból głowy ze odszukaniem takiego dobrego miejsca, lecz w końcu pocztą pantoflową trafiłem pod fajny adres:) Popytałem osób z pracy, oni polecili mi sklepik ekochatka.pl, który prowadzi też działalność stacjonarną przy uli Legendy w Krakowie. Ja akurat do Krakowa mam kawałek, lecz jak ktoś mieszka tutaj, to myślę, iż warto podejść oraz kupować sobie zwykle. Pozdrowienia przesyłam!

3czex

Posty: 13

 
Masakra jest dzisiaj z tym jedzeniem. Weźcie sobie poczytajcie składy rzeczy, jakie kupujecie. Wszędzie jakieś barwniki, konserwanty. Ja się wcale nie dziwię, iż co druga osoba ma dzisiaj wrzody, natomiast co czwarta nowotwór. W końcu jesteśmy tym co jemy. Dobrze, iż te sklepy ze zdrową żywnością powstają, ja też się zaczynam przerzucać powoli na ich propozycję.

zeroo13

Posty: 30

 
Hmm...powiem, iż w sumie też się zastanawiam nad tym, coby zacząć kupowanie w takich ekologicznych sklepach. Myślicie, iż da się jeść tylko eko rzeczy oraz nie zbankrutować? Z tego co słyszałem to nie są to za tanie rzeczy:P No ale z drugiej strony, niby zdrowie jest bezcenne...Jak to u was wychodzi, dajecie radę finansowo?

sliwa404

Posty: 16

 
Mąka bez glutenu, rzeczy dla diabetyków, artykuły sojowe, zdrowa żywność dla niemowlaków – takie rzeczy wolno zdobyć w Krakowie na ulicy Legendy 3. Ostatnio ich odkryłem zupełnie przypadkiem, będąc w tej okolicy na spacerze. Sklepik ekochatka.pl działa też online co jest dobrą informacją dla osób spoza miasta. Mają całkiem odpowiednie ceny oraz baaaardzo olbrzymi wybór. Myślałem, iż chleb bez glutenu nie będzie tak dobry, natomiast okazało się, iż zdrowe wcale nie musi oznaczać – jałowe w smaku:) Polecam oraz pozdrawiam!

ZjadaczGłów

Posty: 17

 
W takich ogromnych miastach jak Kraków to myślę, że nie ma problemu z dobrymi sklepami z dobrą żywnością bez glutenu. Ja znam takich sklepów może ze trzy, natomiast przeważnie kupuję od firmy Miód Manuka, jaka swoją siedzibę ma na ulicy Legendy. Mają olbrzymi wybór, fajne ceny i niezmiernie sympatyczną obsługę :) Polecam wszystkim mieszkańcom i też ludziom z okolic, bo naprawdę nawet dojechać tutaj trochę km się opłaci!

1adversary

Posty: 21

 
Jakiś czas temu z tych artykułów ze znaczkiem eko to niezwykle atrakcyjna była soja. Dzisiaj już można sojowe rzeczy kupić w każdym sklepie, nie trzeba szukać tych specjalnych sklepów ze zdrową żywność. Myślę, że już w ogóle zdrową żywność można otrzymać wszędzie nawet w super marketach, są tam takie alejki z eko asortymentem. Trzeba tylko czytać etykiety, najlepiej to co drobnym druczkiem, bo nawet jak coś ma symbol EKO to zdoła się okazać, że koło zdrowej żywności to taki towar nawet nie stał :P

giena1977a

Posty: 22

 
Cześć. Mógłbym Ci polecić mały sklepik przy ulicy Legendy w Krakowie. Kupuję tam od kilku miesięcy i jeszcze nie miałem powodu do narzekania, co mi się akurat w wielu przypadkach zdarza, bo sporo wymagam :P Na stronie ekochatka.pl można zbadać co poprawnie sprzedają. Mają zdrowe chleby, zdrowe miody łatwo z lokalnych pasiek, zdrowe herbaty, jest jedzenie dla cukrzyków. Niezwykle fajne miejsce.

irek1981

Posty: 14

 
Ja niezwykle lubię kupować przede wszystkim takie rzeczy jak bakalie, suszone owoce w sklepach ekologicznych. Mają naprawdę dużo witamin, wolno sobie przegryźć pomiędzy posiłkami :) A w zwyczajnych sklepach to takie smakołyki są mega smarowane chemią wszelaką. Ostatnio oglądałem w TV, że przede wszystkim rodzynki faszerują jakimiś metalami uciążliwymi, czy czymś takim. Również polecam dobre sklepy eko, których w internecie jest od groma. Powiem w istocie – każdy sklep z dopiskiem eko, na pewno będzie lepszy niż zwyczajny hiper market na mieście.

Aga-lloch

Posty: 20